Calver z NOVAda zas strieľa do 7 statočných

Autor: Roman Vabas | 29.5.2013 o 10:00 | (upravené 30.5.2013 o 16:35) Karma článku: 7,17 | Prečítané:  437x

Presne tak... Aj po vyše 50 rokoch sa Dan L'Calver (z)vracia zo zatuchlého baru aby kradol a plienil. Okráda nie len obyvateľov mestečka Slovakiavill, ale aj 7 statočných pištoľníkov z východu, ktorí sa snažia o nápravu zlých vecí a odstránenie zlodejov zo spoločnosti.

Nuž je veru ťažké vyjadrovať sa v prospech Dana L'Calvera. Veru... Hlavne keď sledujem jeho pôsobenie už istý čas. Už ako malý chlapček sa snažil dosiahnuť ozaj veľa, vždy bol ambiciózny, no predsa ho deti v škole šikanovali a tak sa snažil byť "nad nimi". Keď mu to nevychádzalo ani po tom čo prerazil v basketbalovom mužstve ako hlavný lavičkár, alebo vo futbale ako najúspešnejší strieľač vlastných gólov sezóny rozhodol sa, že bude právnikom a tak sa tomu aj stalo. Ako čas šiel ďalej vystriedal množstvo klientov, ale nemal stále to čo chcel. Jeho kamoši už boli dávno riaditeľmi a podnikateľmi a jeho to ako to už býva štvalo.

Nuž rozhodol sa malý Dan, že je potrebné aby im mohol kázať a aby on rozhodoval o tom či môžu, ako môžu a kedy môžu aj obchodovať... Stal sa teda na istý čas šerifom. Stálo ho to veru veľmi veľa ťažkých rokov prebdených za knihami plnými mien... Niekto by to nazval aj telefónnym zoznamom, v ktorom sa snažil nájsť mená mocných a vplivných mešťanov aby mu tak pomohli dostať sa na miesto šerifa. Ako čas postupoval malý Dan získal potrebné kontakty a základnú cenovú ponuku. Tak sa v jeho hlave zrodil nápad ako konečne ovládať svojich "šikanérov". Stal sa teda nie len šerifom, ale rovno celým ministrom!

Nuž ale ako to už v rozprávkach a aj reálnom živote častokrát býva zamyslel sa a povedal si, že on veru nechce dlho už počúvať rozkazy iných chlapcov z pieskoviska a tak sa rozhodol, že si založí vlastný NOVÝ gang s ktorým bude môcť plieniť a okrádať chudobných obyvateľov mestečka SlovakiaVill...

Zašiel teda za veľmi dobrým mestským hlásnikom, ktorý vraj vie čo ľudia radi počujú a ten mu poradil aby svoj gang nenazval len gangom, ale aby ho nazval rovno celým nefalšovaným NOVÝm gangom a priamo aj vymyslel názov NOVAdo, keďže chov kráv bol vtedy v tej oblasti obľúbeným spôsobom obživy. Nuž ale stalo sa čo ani čert nečakal. Obyvatelia SlovakiaVill-u mu na to neskočili, lebo už dávno sledovali dianie v politickom zriadení mestečka a vedeli, že v mestečku vznikla právne a oficiálne skupinka, ktorá sa snaží bojovať proti zlodejom a kriminálnikom a nesú názov 7 STATOČNÝCH. Nie sedem stáročných, ktorí spolu s Danom L'Calverom sedia už 100 rokov na stoličkách a snažia sa reklamne ovplivniť hŕstku obmedzencov s ideou o spájaní stredo-pravo-ľavých síl zo západu. Nuž čo teda L'Calver urobil?

Začal svoje NOVAdo prirovnávať bezcitne a bez kúsku morálky k idei 7 STATOČNÝCH z východu, ktorí sa snažia práve o to aby aj malé mestečká mali svoje miesto na divokom západe a v rozhodovaní o behu celej krajiny.

Úplne bez kúsku etiky prebral myšlienku 7 STATOČNÝCH, o ktorých vedel, že majú podporu celého východu a takto sa snažil získať obyvateľov mestečka na svoju stranu. Ušla mu ale jedna vec a síce tá, že ľudia nie sú ovce. Tak teda vydal malý mestský obežník v ktorom hovorí o udalostiach minulých a o tom aké je potrebné sa spájať a prechádzať cez barikády, akoby on na tom mal zásluhu. 
No 7 STATOČNÝCH sa nevzdalo, veľmi rýchlo odhalili plány zlého a pomstychtivého Dana L'Calvera a všetkým povedali, že on s nimi nemá nič, len sa vydáva za STATOČNÉHO, no pri tom je to zbeh a defraudant. Prišli teda do mestečka kde spokojne spolu so stáročnými kradol, znásilňoval a plienil a začali pekne po jednom "dávať dole" jeho stúpencov a prívržencov... Po jednom padali až sa dostali k hlavnému bossovi a tomu sa hneď zafarbili gate na hnedo keď ho na posmech vystavili na námestie za kradnutie myšlienky a prirovnávanie sa k idei 7 STATOČNÝCH keď on sám STATOČNÝ vôbec nie je.

Tak teda dopadla cesta malého Dana L'Calvera... Zosmiešnený a zahanbený ne-STATOČNÝ sa síce možno v kútiku duše chcel pridať k 7 STATOČNÝM, ale žiaľ nemohol, lebo ním nebol a tak začal aspoň kradnúť ich myšlienku.


Ďakujem, že ste venovali môjmu príbehu trochu pozornosti a so záujmom ste si ho STATOČNE prečítali. Verím, že teraz už nebudete veriť praktikám žiadneho z Calverovcov, ale vždy prekuknete plány zbabelých a postavíte sa na stranu 7 STATOČNÝCH AJ VY!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?